Feb 2016
Light+Building 2016

Light+Building 2016

Årets största belysningshändelse närmar sig snabbt.  L+B öppnar sina portar söndagen den 13 mars och har sedan öppet för Er och för oss hela veckan. För många stora producenter är detta det bästa tillfälle de har att komma i nära kontakt med slutkunder och visa upp sina senaste produktnyheter. Det har varit ganska tunnsått med nyheter från våra leverantörer den sista tiden, alla produktlanseringar är planerade för L+B.  Vi har alltså mycket att se fram emot i Frankfurt och vi vill självklart dela upplevelserna med er.

Följande av Stockholm Lightings leverantörer ställer ut i Frankfurt:

Exenia/Lumenpulse/Alphaled Hall 1E20
Occhio Hall 1 G30 , G31
iLed Hall 3 E91
Lutron Hall 4 C61  
Pharos Hall 4 K79
Cooledge Hall 4 C61
Soraa Hall 4 B55
Eral Hall 5 C81
DW Windsor Hall 5 D40
ewo Hall 5 B30
Technilum Hall 5 B40

 

 

Boka gärna tid för en montervisning med någon av oss:

Rikard Ahlstrand 12-17/3 rikard@stockholmlighting.se
Mattias Löfström 12-15/3 mattias@stockholmlighting.se
Fredrik Winqvist 12-14/3 fredrik@stockholmlighting.se
Lina Strömmer 12-14/3 lina@stockholmlighting.se
Eric Bohman 13-15/3 eric@stockholmlighting.se
Johan Fogelström 14-16/3 johan@stockholmlighting.se
Hanna Fredriksson 15-17/3 hanna@stockholmlighting.se
Erik Vingå 15-16/3 erik@stockholmlighting.se
Anna Klingström 15-16/3 anna@stockholmlighting.se

 

 

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Skriv in din mailadress nu — vi lovar att inte spamma dig!

   

Tidigare nyhetsbrev

Läs våra tidigare nyhetsbrev

Hitta nyheter efter taggar

Hitta nyheter kronologiskt

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Skriv in din mailadress nu — vi lovar att inte spamma dig!